Untitled Document
 
www.yaklasansaat.com 


 

KAYITLAR  |  DEFTERE YAZ
Gönderen:
ezgi

Yer:
İstanbul

Tarih:
13 Mart 2007, Salı
14:06

Alıntı Yap: ezgi

Ben bu sitede dünyanın eski görüşlerini bulmak istiyorum ama ne yazıkki bulamıyorum
Yukarı Mail: sennerelisin@hotmail.com 
 
Gönderen:
ebru

Yer:
Aydın

Tarih:
22 Ocak 2007, Pazartesi
15:30

Alıntı Yap: ebru

Bir çok sitelerde "foton kuşağı" ile ilgili değişik yazılar dolaşmaktadır.Bu konuyla ilgili değişik forumlarda değişik görüşler ileri sürülmektedir.Foton kuşağı nedir?Gerçek midir hayalmidir?Bu konuyu daha çok newage çevreleri seslendirmektedir.Bu konuyla ilgili görüşlerinizi öğrenebilirmiyim?


YS'nin cevabı:

Sayın Ebru Hanım, bir başka okuyucumuzun da sorduğu benzer soruya mail yoluyla verdiğimiz cevap aşağıdadır. Sitemize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

'Foton kuşağı' ile ilgili olarak, 'Yeniçağ dinini' (Newage) savunan sitelerde dolaşan bir yazı konusunda görüşümüzü soruyorsunuz.

Bizimde bildiğimiz 'konuya' gelince, bu konunun analizi, ne bu cevap yazımızın kapsamına, nede başka bir makalenin kapsamına girecek boyuttadır. Konun kapsamı, bağlamı ve propaganda amaçlarını açıklamak, bu formun boyutlarını aşar. Bu konuyla ilgili 'anahtar kavramlar' dan bir kısmını sıralayacak olursak; meselenin boyutları ortaya çıkacaktır:

'İblis ve ordusunun insanlığı ele geçirme ve Dünya gezegenini kontrol altına alma projesi: Anti-krist(Deccal), Sahte Deccal, İblisin elçileri(medyumlar), Yeniçağ hareketi(dini), ışık işçileri, yeni enerji, eski enerji, reankarnasyon, boyut atlama, Ruh enerjisi(şeytani enerji), Büyük Ruh(İblis), Baş melek Mikail(melek Mikail postuna bürünmüş İblis), Uzaylılar(şeytanlar-cinler), Birin oğulları(İblisin oğulları), Ruhsal hiyerarşi(İblisin ordusu), Dünya cenneti, Altın çağ, Matrix filmi, Yüzüklerin efendisi filmi, Foton kuşağı vs'

'Foton kuşağı' iddiasını ortaya atan ve beyinleri, 'bulanık propaganda'yla kontrol etmeye çalışan bu kaynaklardır. Bu konu, bilimsel olarak kanıtlanmamış bir konu olmasına rağmen, kısmi bir gerçeklik içerebilir. Zira İblisin, tüm bilgi ve kavramları, Allah'tan çalınmıştır. İblis'in, Adem ve soyunu saptırmak için yaptığı şey, 'Allah'a ait olan gerçekleri ters yüz etmektir. 'Adem'e ve Havva'ya yaklaşarak, onlara cennette kalıcılık(meleklik) vaat etmiştir. Bugünde, elçileri(medyumlar) aracılığıyla, insanlığa aynı şeyi vaat ediyor: Melek olma, Reankarne olma, boyut atlama, DNA'nın açılması, yeni bir bilinç, telepati, psişik yetenekler vs.

İblis ve ordusunun avlama yöntemlerinin esası şudur: 1. Allah'tan çalınmış gerçeklerden yalan bir bina inşa etmek. 2. Hakla(gerçekle), batılı yer değiştirmek, karanlığı ışık, ışığı karanlık yapmak.3.Yalan ve yaldızlı sözlerle insan hissiyatını okşamak. Allah'ın kendisine teslim olanlara ve elçilerine vaat ettiği kurtuluş, müjde ve lütuflarını, kendisine teslim olan yandaşlarına vaat etmek. 4. İnsanların gururunu okşayarak hayallendirmek. 5. Yular taktıktan sonrada, insanın kendisinin melek boyutunda olduğunu veya ilah(tanrı) olduğunu telkin etmek. 'Foton kuşağı', karışık ve 'bulanık propaganda'sı da bu çerçevede bir manipülasyondur.

'Foton kuşağı' iddiasında bir gerçeklik şu olabilir: Allah, Kur'an da iki saatten söz ediyor. Birinci saat(kıyamet). İkincisi ise daha yaygın ve uğrayıcı saat(evrenin yeniden yaratılmak üzere çöküşü-fiili kıyamet). Birincisindeki önemli alametlerden biriside, Güneş'in batıdan doğması, gecenin ve gündüzün normal dışı uzaması olarak zikredilir. Kur'an da şöyle ifade edilir:

'O Allah ki Ondan başka ilah yoktur. Dünya'da da, Ahirette de Hamd(övgü) Onadır. Ve hüküm Onundur, dönüşte Onadır.

Deki: 'Görmüyor musunuz, Allah geceyi, üzerinize kıyamete doğru devamlı kılsa, Allah'tan başka hangi ilah, size ziyayı(ışığı) getirecektir, işitmiyor musunuz?

Deki: 'Görmüyor musunuz, Allah gündüzü üzerinize kıyamete doğru devamlı kılsa,
Allah'tan başka hangi ilah, size dinleneceğiniz geceyi getirecektir. Görmüyor musunuz?
                                                                                                        [Kassas(28)/70-72]

İbni Abbas'tan şöyle rivayet edilir:

'Allah'ın kölelerini tövbeye çağıracağı vakit geldiğinde, yeryüzünde günahkarlar ve günahlar çoğalır. Hayırlı işler işleyen kalmaz, yeryüzünde kötülük çoğalır ve yayılır. Kötülükten men eden de kalmaz. Yeryüzünün hali bu şekli aldıktan sonra, Güneş ve Ay üç gün doğmaktan alıkonur. O gecenin uzunluğunu, ancak geceleri ibadet edenler bilirler. O zaman, İslam yurtlarının her birinde, böyle gece ibadet edenlerden az sayıda bir topluluk kalmış olur.

Yeryüzünde yaşayanlar, Güneş'in ve Ay'ın adet üzere doğduğu yerden doğacağını beklerken, kafalarının arka tarafından batıdan doğduklarını görürler. Simsiyah ve tortop olarak doğan Güneş ve Ay, tutulma sırasında olduğu gibi ışıksız ve nursuzdur. Bunun üzerine, yeryüzünde yaşayanlar, bağırıp çağırmaya başlarlar. Herkes karşılaştığı bu dehşetli hal ile meşgul olur.

Bunun üzerine, Übey bin Ka'b şöyle der: 'Ey Allah'ın elçisi! Anam, babam sana feda olsun, bundan sonra Güneş ile Ay'ın ve Dünya ile halkının hali ne olacaktır?'

Allah'ın Elçisi, Ka'b'e şu cevabı verir: 'Ey Ubey, Güneş de Ay da bu hadiselerden sonra, tekrar aydınlık ve nur giysilerini giyerek, eskiden olduğu gibi doğacak ve batacaklardır. İnsanlara gelince dünyalarını onarmaya başlarlar. Kanallar kazarlar, ırmaklar akıtırlar, yapılar yaparlar. Fakat Dünya'nın ömrü kısa olup; sur'un üfürülmesi(fiili kıyamet) ile Güneş'in batıdan doğmasına kadar geçen müddet, yeni doğan bir at yavrusunun binilecek kadar büyümesi için kafi gelmez.'
(Kaynak: Taberi, Milletler ve Hükümdarlar Tarihi C.1, MEB Yy.)

Not: Aşağıdaki hadis kaynaklarıda incelenebilir.
.
Sahih-i Buhari, C.14 s.6426, s.3017.
Tirmizi,Fiten,C. 4,s.59.
İbn-i Mace, C.10,s.309.
Sahih-i Müslim, C.3 s.718
Ebu Davud, C.14 s.439

         
Yukarı  
 
Gönderen:
Salih Sevimli

Yer:
Afyon

Tarih:
11 Ocak 2007, Perşembe
10:57

Alıntı Yap: Salih Sevimli

Elinize sağlık, çok faydalı ve güzel bir site yapmışsınız. Hayırlı olsun.
Bilimsel siteniz için teşekkürler. Başarılar dilerim. Sitenizin efektleri guzel. Sade yapıda.


Yukarı Mail: salihsevimli@mynet.com 
 
Gönderen:
yasemin

Yer:
İstanbul

Tarih:
08 Ocak 2007, Pazartesi
22:13

Alıntı Yap: yasemin

hayırlı olsun sitenizi çok beğendim ama şu haberler bölümünde daha çok haber görmek istiyorum...
Yukarı Mail: yasemen_1987@yahoo.com 
 
Gönderen:
B.İ.Ş.

Yer:
Amasya

Tarih:
04 Ocak 2007, Perşembe
15:08

Alıntı Yap: B.İ.Ş.

çok güzel bisite olmuş çok mantıklı şeyler var başarılarınızın devamını isterim
hayırlı olsun
Yukarı Mail: emin.sahin53@hotmail.com 
 
Gönderen:
iremşahin

Yer:
İstanbul

Tarih:
04 Ocak 2007, Perşembe
15:02

Alıntı Yap: iremşahin

çok güzel bisite
Yukarı Mail: iremsahin1995@yahoo.com 
 
Gönderen:
D.S.

Yer:
Diğer

Tarih:
31 Aralık 2006, Pazar
13:03

Alıntı Yap: D.S.

Güzel bir derleme olmuş.Elinize sağlık.Günümüz Türkiye sinde darwinin arkasından üretmeden hazır kalıpların peşinden koşmaya alışmış sözde bilimle uğraşan TUBİTAK,YÖK vb kurumların yapması gerekeni siz yapmışsınız.Bilimde derinleştikçe Allah a yaklaşan bilim adamları,bilimden uzaklaştıkça inkar eden zavallıların makamlarını görse hayretler içersinde kalır.
Yukarı Mail: dijitalsanat@msn.com 
 
Gönderen:
Cengiz Nuri

Yer:
İzmir

Tarih:
30 Aralık 2006, Cumartesi
18:42

Alıntı Yap: Cengiz Nuri

Elinize sağlık, çok faydalı ve güzel bir site yapmışsınız.
Emeği geçenlere binlerce teşekkür.
Yukarı Mail: astroizm@gmail.com 
 
Gönderen:
ankebut

Yer:
İzmir

Tarih:
30 Aralık 2006, Cumartesi
18:35

Alıntı Yap: ankebut

Sitenizin gorselligi cok guzel olmuş sade ve dolgun . Ayrıca dini ve ilmi konularda verdiginiz bilgiler gayet hoş.

Başarılarınızın dilegiii ileeeeee
selametlee
Yukarı Mail: farukca_64@hotmail.com 
 
Gönderen:
eliteztekstil

Yer:
Diğer

Tarih:
30 Aralık 2006, Cumartesi
14:30

Alıntı Yap: eliteztekstil

Tebrikler,sitenizden kendimi alamıyorum.
Yukarı  
 
Gönderen:
yavuz

Yer:
Balıkesir

Tarih:
26 Aralık 2006, Salı
14:38

Alıntı Yap: yavuz

sitedeki yazılar oldukça bilimsel.Ancak sık başlıklar ve anlaşılır bir dil kullanılması dikkatimi çekti.Benzer konuları bilim teknikten okuyunca anlamakta zorluk çekiyorum.Bu açıdan tebrik eder,site çalışanlarına başarılar dilerim.Daha incelemeye devam ediyorum.Daha sonra görüşmek üzere,sağlıcakla kalın.
Yukarı Mail: yavuz 
 
Gönderen:
erkam

Yer:
Çanakkale

Tarih:
14 Aralık 2006, Perşembe
17:56

Alıntı Yap: erkam

siteniz çok güzel olmuş inş. din bölümüde yapılır bugüne kadar gördüğüm en anlaşılır bilimsel site
başarılar dilerim...
Yukarı Mail: erkam_1453@yahoo.com.tr 
 
Gönderen:
ebru

Yer:
İstanbul

Tarih:
14 Aralık 2006, Perşembe
13:31

Alıntı Yap: ebru

Şimdiye kadar bölye bilimsel, ciddi bir siteyle karşılaşmadım. Özellikle bilimle Kur'an arasında linklerle verdiğiniz bağlantı oldukça şaşırtıcı. Sitenizi izliyorum, başarılar dilerim.
Yukarı Mail: ebruhlya@yahoo.com 
 
Gönderen:
huseyin aksemsettin

Yer:
Diğer

Tarih:
14 Aralık 2006, Perşembe
02:18

Alıntı Yap: huseyin aksemsettin

sitenizi yakindan izliyorum. yalniz bu dinler bolumu ne zaman baksam bos. hep bos gozukuy yani.
Yukarı  
 
Gönderen:
esselamualeykum

Yer:
Diğer

Tarih:
14 Aralık 2006, Perşembe
02:01

Alıntı Yap: esselamualeykum

hayırlı olsun.
Yukarı  
 

 

Toplam Kayıt Sayısı: 1215 Toplam Sayfa Sayısı: 61
[««] [«] 1. 2. 3. . . . 57. 58. 59. 60. 61. 

 

Untitled Document
ys@yaklasansaat.com
anasayfa|evren|gezegenler|dünyamiz|dinler|eski kavimler|cin-seytanlar|haberler|yorum-analiz|seslendirmeler|videolar|site haritasi|iletisim|forum|ys kitaplari
Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yaklasan Saat'in resmi twitter adresi asagidadir. Bu hesabin disindaki diger hesaplarla Yaklasan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat