Untitled Document
 
www.yaklasansaat.com 


 

KAYITLAR  |  DEFTERE YAZ
Gönderen:
hasibe

Yer:
İstanbul

Tarih:
26 Nisan 2008, Cumartesi
23:39

Alıntı Yap: hasibe

Sayın; Yaklaşan Saat Ekibi; sitenizde okuduğum Jüpiter ile ilgili yazınızda anlayamadığım şey; Bir gaz devi olan Jüpiter, gerek çap ve gerekse kütle açısından, Güneş Sistemi'ndeki en büyük gezegendir deniyor. Fakat Jüpiter'in bir yıldız olabilmesi için de, şu anki kütlesinden, yaklaşık 80 kat daha fazla olması gerekir. Bu nedenle Jüpiter, yıldız olmayı başaramamış bir gökcismi olarak da tanımlanabilir. Son zamanlarda, uzayın uzak bölgelerinde yıldız mı yoksa gezegen mi olduğu belli olmayan ve ayrımın sınırında bulunan bazı gök cisimleri tesbit edilmiştir. Bu tip cisimlere, kahverengi cüceler denir. Jüpiter, bir kahverengi cüce olamayacak kadar küçüktür. yani Jüpiter güneş sisteminin en büyük gezegeni mi? yoksa bir kahverengi cüce midir? Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. İyi çalışmalar.

YS: Sayın Hasibe, bu konuyla ilgili geniş bilgiyi, aşağıdaki adreste bulabilirsiniz:

derman.science.ankara.edu.tr/ogrenci_tezleri/sukran/sukran.pdf


Yukarı  
 
Gönderen:
TÜRKAN

Yer:
Artvin

Tarih:
26 Nisan 2008, Cumartesi
22:28

Alıntı Yap: TÜRKAN

SİTENİZİ GOOGLE' DA ARAMA YAPARKEN TESADÜFEN BULDUM VE CIKMAK ISTEMIYORUM.MÜSAIT OLDUGUM SÜRECE BURADAKI KONULARDAN IBRET VE FEYZ ALMAYA DEVAM EDECEGİM... EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜRLER....
Yukarı  
 
Gönderen:
ASUMAN

Yer:
Isparta

Tarih:
26 Nisan 2008, Cumartesi
22:20

Alıntı Yap: ASUMAN

Sevgili yaklaşan saat ekibi " KARADELİKLER ve EVRİM TEORİSİ" ile ilgili yazınızı bir solukta okudum. Daha önce bu konuda hiç bu kadar doyurucu ve kolayca anlaşılır bir araştırma yazısı okumamıştım. Hem heyecanım hem de Yaratıcı'ya olan inancım bir kat daha arttı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, çalışmalarınızın devamını diliyorum.
Yukarı  
 
Gönderen:
heredotcankus

Yer:
Aydın

Tarih:
25 Nisan 2008, Cuma
11:22

Alıntı Yap: heredotcankus

Yazılarınızı okuyorum, çok güzel. Katkıda bulunarak teşekkür etmek isterim.
Yukarı Mail: heredotcankus@hotmail.com 
 
Gönderen:
ASİYE

Yer:
Diğer

Tarih:
19 Nisan 2008, Cumartesi
22:49

Alıntı Yap: ASİYE

SİTENİZ ÇOK GÜZEL, BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM, EMEĞİ GEÇEN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN.
Yukarı  
 
Gönderen:
pr0f3ss10n4l

Yer:
Antalya

Tarih:
18 Nisan 2008, Cuma
15:56

Alıntı Yap: pr0f3ss10n4l

Site güzel, hoşuma gitti. Site Yöneticisİ ile konuşmak isterdim. Kendisinden Allah razı olsun.
        *** Böyle Sitelere İhtiyaç Var !!! ***
Yukarı Mail: pr0f3ss10n4l@mynet.com 
 
Gönderen:
Murat

Yer:
Bursa

Tarih:
14 Nisan 2008, Pazartesi
18:41

Alıntı Yap: Murat

Harika olmuş. Tek kelimeyle harika. Söyleyecek söz bulamıyorum. Muhteşem ötesi. İnananlar için, okudukça Allah'ın büyüklüğünü hatırlatıyor insana. Siteyi dolaştım. Bilgi üzerine bilgi. Herşey var. Herkese tavsiye edeceğim. Hazırlayanlar ve emeği geçenlerden Allah razı olsun. Başarılarınızın devamını dilerim.
Yukarı Mail: boxwwod@hotmail.com 
 
Gönderen:
mert

Yer:
Bursa

Tarih:
14 Nisan 2008, Pazartesi
18:22

Alıntı Yap: mert

Mükemmel bir site olmuş. Emeği geçen, hazırlayan herkese teşekkür ediyorum. Çok yararlı ve bilgi dolu bir site.
Yukarı Mail: karizmatiks_263@hotmail.com 
 
Gönderen:
murat

Yer:
Malatya

Tarih:
10 Nisan 2008, Perşembe
17:17

Alıntı Yap: murat

Muhteşem bir site. Emeği geçenlere teşekkürler. Günlük mutlaka ziyaret ediyorum, başka sitelere gereksinim duymuyorum.
Yukarı Mail: muratalpaslan1969@hotmail.com 
 
Gönderen:

Yer:
Erzurum

Tarih:
10 Nisan 2008, Perşembe
02:11

Alıntı Yap:

PROF. DR. HOWARD GEORGİ'NİN ARAŞTIRMASININ SÖZLERİNE VERDİĞİNİZ CEVABI OKUDUĞUMDA, HEYACANLANDIM. ALLAH'IN MELAKUTU'NA ULAŞAMAYACAKLARINI ANLAMALARI GEREKİR.
Yukarı  
 
Gönderen:
okuyucu

Yer:
İstanbul

Tarih:
01 Nisan 2008, Salı
15:31

Alıntı Yap: okuyucu

Bu site, içeriğine ve izlediğim yayın akışına bakarak, ALLAH'ın varlığının isbat edilmesi gibi bir çaba içerisinde olmadığını, müslümanlık iddiasında olanların, asırlar önce ellerinden kaçırdıkları bilimin, gerçekte İslam olduğunu ortaya koyuyor. Bence de doğru olan budur. Bilim, ALLAH'a inanan insanların imanlarını, Ona olan sevgilerini arttıran, kainatın ve insanın bizatihi kendisinin, kavranılması zor muhteşemliğini anlamamıza yardımcı olan bir araç olmalıdır. Bu siteyi yapanların da, aynı düşüncede olduklarını umut etmek istiyorum. Çünkü bir çok yayın organının, bu ispat davası uğruna, aşağılık kompleksi ile hareket ettiğini, uyduruk haberler ürettiklerini görüyorum. Bırakın da, bir tane de işte Bilim budur diyebileceğimiz bir site olsun ve gönül rahatlığı ile okuyalım ve öğrenelim.


Yukarı  
 
Gönderen:
MEHMET

Yer:
Bursa

Tarih:
01 Nisan 2008, Salı
11:30

Alıntı Yap: MEHMET

Binay beye söyliyeyim ilk önce; bir kere fen ayrı söyleyip, din ayrı söylemez. Dinimiz, bilimi şiddetle desteklemektedir.İlim öğrenmeye sevketmektedir. Şu an günümüzde Fen ilimlerinde, sadece herşeyin kendiliğinden oluştuğu dile getirilmektedir..Allah aşkına sorarım.Yeni doğan sivrisineğe, kerr u fer harbini; yani vur-kaç savaşma sanatını ve su çıkarmak sanatını kim öğretmiş ve de nereden öğrenmiş? Biz sinek olsaydık,bu sanatı çok müteaddit tecrübeler sonucunda ancak öğrenebilirdik. Ama şu an bu anlatılmamaktadır. Şu kainat müthiş bir intizamla seyrine milyarlarca yıldır devam ediyor. Bir küçük değişim, küre-i arzı yerinden oynatmaya yeter ve artar. Size bu dünyanın sahibinin ispatı işte. Buyurun: Bir köy muhtarsız olmaz, bir iğne ustasız, sahipsiz olamaz. Bir harf katipsiz olamaz. Nasıl oluyor ki sonsuz derecede muntazam kainat Hakim'siz olsun?
Yukarı Mail: mehmet_878787@hotmail.com 
 
Gönderen:
Kemalbey

Yer:
İstanbul

Tarih:
31 Mart 2008, Pazartesi
01:04

Alıntı Yap: Kemalbey

Sitenizi çok beğendim, bilimsel içeriği harika ve objektif. Tebrik ediyorum. Özellikle giriş sayfasındaki dinlerin bozulması ile ilgili yazınız, her müslümanın defalarca okuması gereken bir yazı. Ayrıca tasvvuf, tarikat, mistisizm konularının özü nedir, neye hizmet eder, İslâmda yeri var mıdır, doğuşu ve kaynağı nedir? Bu konularda da herkesin anlayacağı tarzda yazılar yazarsanız, aydınlatırsanız seviniriz. Saygı ve selamlar.
Yukarı Mail: kemalbey939@hotmail.com 
 
Gönderen:
hatice

Yer:
Erzurum

Tarih:
30 Mart 2008, Pazar
16:51

Alıntı Yap: hatice

Uzun zamandır burayı arıyordum.
Yukarı Mail: h_superisi@hotmail.com 
 
Gönderen:
binay

Yer:
Niğde

Tarih:
28 Mart 2008, Cuma
15:19

Alıntı Yap: binay

Acaba tüm bu evren nasıl olusmuş ki, din hocası başka, fen hocası başka bir şey diyor?
Yukarı Mail: bs_rocknroll@hotmail.com 
 
Gönderen:
sibel

Yer:
İstanbul

Tarih:
22 Mart 2008, Cumartesi
13:06

Alıntı Yap: sibel

"Tevhid", Putperestliğe Nasıl Dönüşüyor? yazınızı çok beğendim.İnsanoğlunun farkına bile varamadan nasıl şirke düştüğünü, olağanüstü nefsinin insanı nasıl ele geçirdiğini, biraz daha kavramama ve bilgi sahibi olmama yardımcı oldu.Sitede emeği geçen herkesden Allah razı olsun.
Yukarı  
 
Gönderen:
eren

Yer:
Diğer

Tarih:
22 Mart 2008, Cumartesi
09:54

Alıntı Yap: eren

slm, bu site çok süper vallahi, ben çoktandır böyle birşey arıyorum.
Yukarı Mail: melekler20@hotmail.com 
 
Gönderen:
nursena

Yer:
İstanbul

Tarih:
20 Mart 2008, Perşembe
21:55

Alıntı Yap: nursena

Yaklaşansaat sitesini hazırlayan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Çünkü bu site çok güzel. İçinde herşey herşey var. Özellikle benim en çok, gezegenler ve evren çok hoşuma gitti. Zaten ben de bilimsel teknolojik şeylerle ilgili bilgi edinmeyi çok seviyorum. Sakın çabalarımız boşa gitti diye üzülmeyin. Bence harika bir site.
Yukarı Mail: nursenakeles@hotmail.com 
 
Gönderen:
meraleren

Yer:
Antalya

Tarih:
29 Şubat 2008, Cuma
14:39

Alıntı Yap: meraleren

Alıntı Sahibi: hanzade
Canlılar başlıklı yazınızı heyecan içinde ve bir çırpıda okudum. Şimdi artık evrim yazınızıda merakla beklemekteyim. Yazınızın her yerinde, büyük bir haz ile ilan ettiğiniz, Yaratıcının muhteşem planını bir nebze olsun farkedebilmek, beni derinden etkiledi.
Ezber bozan bu bilimsel yaklaşımınız, benim gibi her biyoloğa bir ders olmalıdır. Umarım diğer meslektaşlarım da, bilim adamlarını kutsallaştırıp önlerinde diz çökmeden önce, bir çoğunun önyargılarıyla bilime nasıl meydan okuduklarını bu yazı vesilesiyle görebilirler.
Yukarı Mail: friend_ems@hotmail.com 
 
Gönderen:
Emine

Yer:
Ardahan

Tarih:
19 Şubat 2008, Salı
00:33

Alıntı Yap: Emine

Yaklaşansaati hazırlayan genç arkadaşlar, aman çalışmalarınızı, gayretlerinizi eksiltmeyin. Küçükten büyüğe herkesin yararlanacağı ve herkese kaynak olacak bir site yaklaşansaat. En son yayınladığınız "zeytin ağacı ve zeytin" başlıklı araştırmanızda çok hoş ve bu mucize zeytine ışık tutucu. Son zamanlarda zeytinin ve yağının, mucizevi yararlarını öğreniyoruz. Araştırmanın devamını heyecanla bekliyorum. Selam ve saygılar..
Yukarı  
 

 

Toplam Kayıt Sayısı: 1274 Toplam Sayfa Sayısı: 64
[««] [«] 1. 2. 3. . . . 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. [»] [»»]  

 

Untitled Document
ys@yaklasansaat.com
anasayfa|evren|gezegenler|dünyamiz|dinler|eski kavimler|cin-seytanlar|haberler|yorum-analiz|seslendirmeler|videolar|site haritasi|iletisim|forum|ys kitaplari
Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yaklasan Saat'in resmi twitter adresi asagidadir. Bu hesabin disindaki diger hesaplarla Yaklasan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat