Untitled Document
 
www.yaklasansaat.com 


 

KAYITLAR  |  DEFTERE YAZ
Gönderen:
yunuscan

Yer:
Diğer

Tarih:
17 Aralık 2007, Pazartesi
15:20

Alıntı Yap: yunuscan

(Gerçeği) bulmak isteyen elbette bizleriz. Bunun ise tek yolu, sizlerin yaptığı gibi Kur'an'la yola çıkmaktır. Yoksa, (gerçek) diye sarıldıklarımız, bize hüsran getirir de; son güne kadar bunu bilemeyiz. Beni, benden daha iyi bilen Allah'a hamt olsun ki; korkulan gerçekten olsaydı, yanlışların içinde, hüküm, önce bize verilirdi. Yanlışa düşenler ise, yanlışlıkları, onlara acı vermeye başlayınca; ya (kaderi), ya da (nefislerini) suçlarlardı. Bilmezler ki, (nefisleri), kendileridir.Çalışmalarınız çok güzel, tebrikler.
Yukarı Mail: yunus.can.58@hotmail.com 
 
Gönderen:
feyza

Yer:
İstanbul

Tarih:
15 Aralık 2007, Cumartesi
11:43

Alıntı Yap: feyza

Siteniz, içerik ve düzenleme açısından harika. Araştırmalarınızın devamını diliyorum. Başarılar.
Yukarı Mail: feyza_agyurek@hotmail.com 
 
Gönderen:
tarık

Yer:
İstanbul

Tarih:
15 Aralık 2007, Cumartesi
11:42

Alıntı Yap: tarık

Tebrikler, çok güzel bir site, hepinize teşekürler.
Yukarı Mail: trk_321@yahoo.com 
 
Gönderen:
NAZ

Yer:
Ankara

Tarih:
15 Aralık 2007, Cumartesi
11:36

Alıntı Yap: NAZ

Merhaba, ben Naz, sitenizi çok beğendim. Bilimsel araştırma yapmak isteyenlerin tek adresi olmalı. Ellerinize sağlık.
Yukarı Mail: nazsu_123@hotmail.com 
 
Gönderen:
Mehmet

Yer:
İzmir

Tarih:
14 Aralık 2007, Cuma
17:39

Alıntı Yap: Mehmet

Sitenizin içerikleri çok güzel.
Yukarı  
 
Gönderen:
seçil

Yer:
Aydın

Tarih:
13 Aralık 2007, Perşembe
20:57

Alıntı Yap: seçil

Merhaba, ben seçil. Muhasebe sekreteriyim.
Sitenizdeki bir haber için, teşekkür etmek istiyorum. Ben, fazla makyaj yapan birisiydim. Sitenizdeki, makyaj malzemeleri ile ilgili yazıyı okuduktan sonra, makyajımı, %50ye indirdim. Sağlığımı, daha erken kurtarmama vesile olduğunuz için, çok teşekür ederim....
Yukarı Mail: secıl_ay@hotmail.com 
 
Gönderen:
DİLA

Yer:
İzmir

Tarih:
13 Aralık 2007, Perşembe
18:32

Alıntı Yap: DİLA

Merhaba, ben Dila. 20 yaşında bilime ve gündemdeki haberlere, önem veren birisiyim. Sitenizi, arkadaşım tavsiye etti. Sitenizi, diğer sitelerden ayırıyorum. Çünkü, her bilgiyi ayetlerle desteklemişsiniz. Doğrusu çok hoşuma gitti. Başarılarınızın devamını diler ve sizleri kutlarım.
Yukarı Mail: dila_bilim@hotmail.com 
 
Gönderen:
idris

Yer:
Diğer

Tarih:
13 Aralık 2007, Perşembe
00:13

Alıntı Yap: idris

Sitenizi çok beğendim. Videoları izleme vaktim olmadı! Sanırım, onlarda bilgilendiricidir.
Emeği geçen herkese teşekkürler.
Yukarı  
 
Gönderen:
çetin

Yer:
Amasya

Tarih:
11 Aralık 2007, Salı
12:30

Alıntı Yap: çetin

Sitenizi beğendim.
Yukarı Mail: appiah_291@hotmail.com 
 
Gönderen:
nursima

Yer:
Gaziantep

Tarih:
10 Aralık 2007, Pazartesi
16:38

Alıntı Yap: nursima

Merhaba, ben Nursima. Sitenizi okul araştırması üzerine buldum. Sitenizin içeriğini, açıkçası çok beğendim. Yaptıklarınız için ellerinize sağlık.
Yukarı Mail: nur_sıma@hotmail.com 
 
Gönderen:
barbie1996

Yer:
Manisa

Tarih:
09 Aralık 2007, Pazar
17:18

Alıntı Yap: barbie1996

Siteniz çok güzel, bayıldım.
Yukarı  
 
Gönderen:
sifa14

Yer:
İstanbul

Tarih:
30 Kasım 2007, Cuma
12:58

Alıntı Yap: sifa14

Arkadaşlar ben 14 yaşındayım ve matematik hocası 'matematikdeki buluşlar' ödevini verdi. Yardımınızı bekliyorum .... Şimdiden teşekürler.
msn: citak_s.nur@hotmail.com
sifa_april_28@hotmail.com
m.a_nur_e.c@hotmail.com bu adreslerden bana ulaşabilirsiniz.
Yukarı Mail: citak_s.nur@hotmail.com 
 
Gönderen:
Güney

Yer:
Diğer

Tarih:
29 Kasım 2007, Perşembe
19:58

Alıntı Yap: Güney

Alıntı Sahibi: MERT
GEZEGENLER, BULUTLAR VE GÜNEŞLER, ÇOK GÜZELLER. ÇOK TEŞEKÜRLER.


Güneş"ler" mi?
Yukarı  
 
Gönderen:
MERT

Yer:
İstanbul

Tarih:
24 Kasım 2007, Cumartesi
14:05

Alıntı Yap: MERT

ARKADAŞLAR BENİM ADIM MERT YILMAZ, 19 YAŞINDAYIM.HEPİNİZLE ARKADAŞ OLMAK İSTİYORUM. "MSN"DE, BİRBİRİMİZE BİRKAÇ ŞEY YAZALIM, GÖNDERELİM ARKADAŞLAR.HERKES EMAİL ADRESİNİ YAZIP GÖNDERSİN LÜTFEN. ŞİMDİDEN HEPİNİZE ÇOK TEŞEKÜR EDERİM.
Yukarı Mail: kamilmertyılmaz@hotmailcom 
 
Gönderen:
MERT

Yer:
İstanbul

Tarih:
24 Kasım 2007, Cumartesi
13:59

Alıntı Yap: MERT

GEZEGENLER, BULUTLAR VE GÜNEŞLER, ÇOK GÜZELLER. ÇOK TEŞEKÜRLER.
Yukarı Mail: kamilmertyılmaz@hotmail.com 
 
Gönderen:
Dila

Yer:
Kırklareli

Tarih:
11 Kasım 2007, Pazar
17:19

Alıntı Yap: Dila

Gökyüzündeki bulutları görürsünüz. Çoğu zaman ipeksi bir yapıda görünürler. Siz, bunun hakkında ne düşünüyorsunuz? Bulutlar, nelerden oluşur? Şimdiden teşekkür ederim.


YS:
Sayın Dila, sizler, bu ve benzeri konuları, kendiniz kaynaklardan rahatlıkla araştırabilirsiniz. Okuyucularımızın, her sorusuna cevap vermemiz, takdir edersiniz ki, elbette mümkün değil. Bunu anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz. Ancak şimdilik, sorunuzu cevaplandırmaya çalışacağız:

Bulutlar, havadaki nemin yoğunlaşması sonucu ortaya çıkan atmosfer olaylarıdır. Yükselen hava akımlarının etkisiyle, ya da bir hava katının soğumasıyla oluşurlar. Farklı yüksekliklerde, atmosfer durumunun incelenmesi, çeşitli bulut tiplerinin tanınmasına yol açar. Bulutların sınıflandırılması, yükseltilerine göre yapılır. Her bir bulut tipinin, belli bir yükseltide bulunduğu, gözlemlerle anlaşılmıştır.

Sirrus Bulutları: Beyaz renkte, çok ince iplikler halinde veya dar şeritler şeklinde bağımsız bulutlardır. Görünümleri, lif veya ipek parlaklığındadır. Bu bulutlar genellikle, Sirro-kümülüs ve Alto-kümülüs bulutları ile Kümülo-nimbus bulutlarının, üst kısımlarından meydana gelir.

Sirruslar, troposfer katmanında 8000- 12000 m yüksekliklerde bulunurlar. Çok küçük buz kristallerinden oluşmuşlardır. Çünkü bu yüksekliklerde sıcaklık; -30 derece ile -50 dereceler arasında değişir.

Güneş ışınlarının, bu çok küçük buz parçacıklarında yansımasıyla, ipeksi görünürler. Aynı şekilde alt katmanlardaki çok küçük su damlacıklarının, Güneş ışınlarını yansıtmasıyla, bu alt katmanlardaki bulutlar da, pamuk gibi bembeyaz gözükürler.

Bulutların oluşmasının ana ilkesi; yükselme, soğuma ve yoğunlaşmadır. Ama her bulut, aynı değildir. Bulutlar, içinde taşıdığı su miktarı, toz parçacıkları, yüksekliği, doyma oranı gibi; birbirlerinden farklı özelliklere sahiptir.

Ancak zamanla, bu su damlacıkları, birleşip büyüdükçe, gelen ışığı daha az yansıtarak; koyu bir renk alırlar. Bu nedenle, alt katmanlarda daha fazla bulunan nem yüklü toz zerrecikleri, rüzgârlarla sürüklenip; daha büyük nem yüklü parçacıklara yoğunlaşıp, yağmur bırakırlar.

Her bulutun, belli bir taşıma kapasitesi vardır ve koyu renkli bulutlar ağırlaşmış bulutlardır. Bu tür bulutlar, yağmur bulutu olarak bilinirler. Yağmur bulutlarındaki su damlacıkları, bulutun altına toplandığından, bu tip bulutların alt kısımları, üst kısımlarına nazaran daha koyu renkte görünürler.


Yukarı Mail: dila-549@hotmail.com 
 
Gönderen:
Soner

Yer:
İzmir

Tarih:
08 Kasım 2007, Perşembe
18:57

Alıntı Yap: Soner

"Evrim Bilimcinin Kehanetleri Üzerine"
yazınızı okudum. Kişisel olarak hem evrim teorisi hem de hristiyanların futurist mantığı(!) çok hassas olduğum bir konudur. Sizler de, taraf tutmadan(din-bilim ile ilgili) çok güzel bir makale yazmışsınız. Her iki tarafın da, içinden çıkamayacak hal aldığı evrim teorisi ile ilgili yazılarınızı merakla bekliyorum.
Mevcut makalenizdeki bilim adamının, öne sürdüğü teorinin ise tamamen art niyetli bir görüş olduğunu düşünüyorum. İleride oluşabilecek iki tür insandan; zeki ve dominant olanla batılıları, aptal ve küçük olacaklarla da 3. dünya ülkelerini kastediyor. Bu bir paranoya değil, tam aksine, batının dünya insanlığı üzerinde oynadığı oyunların sonucudur.Çeşitli sebeplerle, değişik milletlerin ilik ve kan örneklerini toplayıp; gen dizilimindeki zayıf halkaları keşfedip daha kolay yönetilebilir insan ırkı için hormonal değişiklikler üzerine araştırmalar yapıyorlar.
Sözü geçen teorinin sahibi kişi, bunu bildiği için böyle bir düşünce geliştirmiş olmalı. Üstelik bunun, onbinlerce yıl sonra değil, çok uzak olmayan bir gelecekte -bir veya iki bin yıl ya da daha kısa süre içinde- olacağını düşünüyorum...
Yukarı Mail: mutamannius@yahoo.com 
 
Gönderen:
Nihan

Yer:
Diğer

Tarih:
02 Kasım 2007, Cuma
21:59

Alıntı Yap: Nihan

Sevgili yaklaşan saat ekibi "Dünya üzerinde canlılar ve canlılık" yazınızı bir solukta okudum. Daha önce bu konuda hiç bu kadar doyurucu ve kolayca anlaşılır bir araştırma yazısı okumamıştım. Hem heyecanım hem de Yaratıcı'ya olan inancım bir kat daha arttı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, çalışmalarınızın devamını diliyorum.
Yukarı  
 
Gönderen:
halit

Yer:
Bursa

Tarih:
01 Kasım 2007, Perşembe
08:57

Alıntı Yap: halit

Ellerinize sağlık.. Sitedeki konular süper..
Yukarı Mail: halit 
 
Gönderen:
Mehmet Erden

Yer:
İstanbul

Tarih:
31 Ekim 2007, Çarşamba
00:37

Alıntı Yap: Mehmet Erden

Canlılar dosyanız gerçekten çok güzel olmuş. Maddeci ve Darvinci bilim dünyasının acizliğini, düştüğü çıkmazı; yine bilimin ışığında delilleriyle ortaya koymuşsunuz. Softa kafalı yaklaşımlarla bir şeye karşı olmak yetmiyor. Karşı olduğunuz yada inanmadığınız saçmalığı işte böyle kendi karanlığına yine kendi dayanaklarıyla beraber gömmek gerekiyor. Ne acıdır ki Türkiye'deki bilim çevreleri Canlıya can veren Yüce Yaradanı görmezlikten gelirken, bir kesimde onun karşısında olmaz böyle şey demekle yetiniyor. Siz bu yazınızla her iki kesime de çok iyi bir ders vermişsiniz. Çalışmalarınızın devamını dilerim.
Yukarı Mail: mali971@hotmail.com 
 

 

Toplam Kayıt Sayısı: 1245 Toplam Sayfa Sayısı: 63
[««] [«] 1. 2. 3. . . . 58. 59. 60. 61. 62. 63. [»] [»»]  

 

Untitled Document
ys@yaklasansaat.com
anasayfa|evren|gezegenler|dünyamiz|dinler|eski kavimler|cin-seytanlar|haberler|yorum-analiz|seslendirmeler|videolar|site haritasi|iletisim|forum|ys kitaplari
Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yaklasan Saat'in resmi twitter adresi asagidadir. Bu hesabin disindaki diger hesaplarla Yaklasan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat