Untitled Document
 
www.yaklasansaat.com
 


 

KAYITLAR  |  DEFTERE YAZ
Gönderen:
ziyaretçi

Yer:
Diger

Tarih:
04 Aralık 2015, Cuma
08:46

Alıntı Yap: ziyaretçi

Selam ve saygılar. Araştırma yazıları çok hoş. Kaynak verilerek somut olayradan bahsedilmesi ve mevcut delillere dayanarak yorumla tez ortaya atılması bütünleştirici olmuş. Emeğinize sağlık. Allah razı olsun.
Uzun zamandır araştırmak istediğim can alıcı konuları tek tıkla ve onlarca kaynak verisiyle desteklenmiş olarak buldum. Eyvallah...
Yukarı  
 
Gönderen:
MURAT HAKAN YILDIRIM

Yer:
Istanbul

Tarih:
01 Kasım 2015, Pazar
22:52

Alıntı Yap: MURAT HAKAN YILDIRIM

SİTENİZLE YENİ TANIŞTIM. DİN KÜLTÜRÜ ÖĞRETMENİYİM. DİNLER TARİHİ ALANINDA DR.YAPTIM. YAZILARI TAKİP EDECEĞİM VE YORUMLARIMI PAYLAŞACAĞIM. AYRICA ÇEVREMDEKİLER DE TAVSİYE EDECEĞİM. AYRICA BAZI MAKALE ÇALIŞMALARIMI DA İMKAN VERİLİRSE PAYLAŞMAK İSTERİM.
Yukarı Mail: murathakan.yildirim@gmail.com 
 
Gönderen:
Ahmet

Yer:
Diger

Tarih:
10 Ekim 2015, Cumartesi
19:21

Alıntı Yap: Ahmet

Önce afaki-keyfi soru nedir ne değildir onu öğrenin. "Arap Baharı,Suriye Zulmü Büyük Plan" başlıklı analizde sorunuzun cevabı hatta sormadıklarınızın da cevabı TEMİZ bir akıl ile okuyan insanlar için mevcuttur.
Zaten size alıntı yapmış olduğum analizi

"Daha önce paylaşılmış olan ve kopyaladığınız yazıyı önceden okumuştum ve islam dünyası olarak bu olayları herhangi 2-3 deneme yazısıyla tamamen anlayabileceğimizi, yorumlayabileceğimizi sanmıyorum"

diyerek nasıl bir kafa ile okuduğunuz anlaşılmaktadır. Ayrıca şu cümleniz de okudum demiş olduğunuz analizden hiç bir şey anlamadığınızı da ortaya koymakta:

"bilgilerimiz(niz)in ışığı olayların karmaşıklığı karşısında yetersiz kalıyor".

Bugün Ortadoğuda özellikle Suriye'de yaşanan olaylar dünyanın topyekün olarak Kıyamet Savaşına-Mezhep Savaşına gittiğini göstermektedir. Ve YS sitesi, bu gidişatı ve gidişat sonrasını 2013 yılında yazılan analizde açık bir dille ifade etmiştir. Ayrıca YS sitesinde yer alan yorum-analiz için "2-3 deneme yazısı" ifadeniz çok çirkindir. Eğer adam gibi okumuş olsaydınız yorum-analizlerin 2-3 deneme yazısı olmadığını bilakis, bugün yaşanan olayları ve bundan sonra yaşanacak olayları öngören derin bir analiz olduğunu anlardınız.

Yukarı  
 
Gönderen:
birgaripkul

Yer:
Diger

Tarih:
08 Ekim 2015, Perşembe
20:56

Alıntı Yap: birgaripkul

Ahmet, öncelikle sorumun afaki-keyfi bir soru olduğunu zannetmiyorum. Şu günlerde yaşanan olayların ys okuyucuları olarak nasıl yorumlayabileceğimizi görmek istedim. Daha önce paylaşılmış olan ve kopyaladığınız yazıyı önceden okumuştum ve islam dünyası olarak bu olayları herhangi 2-3 deneme yazısıyla tamamen anlayabileceğimizi, yorumlayabileceğimizi sanmıyorum ve bilgilerimiz(niz)in ışığı olayların karmaşıklığı karşısında yetersiz kalıyor.. Saygılar..
Yukarı  
 
Gönderen:
Ahmet

Yer:
Diger

Tarih:
06 Ekim 2015, Salı
01:59

Alıntı Yap: Ahmet

Bir garip kul,

Bir YS okuyucusu olarak, size ilk başta tavsiyem forumda soru sormadan önce, "DEFTERE YAZ" kısmında yer alan 3. maddeyi okumanızdır:

3) Yine Site'deki tezleri ve görüşleri incelemeye dayanmayan afaki-keyfi sorulara cevap verilmeyeceği formda ifade edilmiştir.

Sorunuzun cevabı ise okuyanlar için sitenin içerisinde yorum-analiz kısmında; "Arap Baharı,Suriye Zulmü Büyük Plan" başlıklı analizde mevcuttur. İşte okumadığınızın anlaşıldığı ilgili yazıdan küçük bir alıntı:

BÜYÜK PLAN!

Gelelim asıl amaca ve "Büyük Plan"a... Nedir "Büyük Plan"? Büyük Plan, bir "kıyamet savaşı"dır. Büyük Plan, bir "mezhep savaşı"dır. Bütün politikalar bu amaca yönelik dizayn edilmektedir. Ancak bunu anlayacak akıllar nerede?

Her gün İsrail'e, ABD'ye kuru tehditler savuran İran yöneticileri, diktatör Esed'in peşinden koşarak nereye gideceklerini sanıyorlar? İran yöneticilerinin din anlayışları ne olursa olsun, bir akıl tutulması yaşadıkları açık değil mi?
Bitmiş diktatör Esed'i desteklemek yerine, Suriye halkını-direnişini destekleselerdi, ne kaybederlerdi? Aksine Suriye'de oluşacak Sünni bir iktidar, Esed'den daha çok İsrail'e karşı İran'a destek verirdi, mezhep savaşının kapısı açılmazdı.

İran, Suriye halkını destekleseydi, Arap dünyasından ve tüm dünyadan sempati toplardı. Ancak bugün İran molla rejimi, bir kere daha bitmiş, geçmişten elde ettiği devrim karizması sıfırlanmış, ABD'nin "büyük planı"nın tuzağına düşmüştür. İran'ın mezhebi-bağnaz-Sünni düşmanı siyaseti, büyük bir yangını tutuşturmak üzeredir. Afganistan'da ABD ile işbirliği yap, Irak'ta ABD ile işbirliğ yap, ondan sonra da yıllarca zulme uğramış Suriye halkını ve direnişini, emperyalizmin uşağı olarak yaftala. Bu nasıl akıl, bu nasıl mantalite?

"Büyük Plan"ın gerçekleşmesi için tüm koşullar hazırlanmıştır. Ne olması bekleniyor?

a) Suriye'deki iç savaş-katliamla, karşılıklı kin ve intikamı körüklemeli, geri dönülmez şekilde "mezhep savaşı"nın kapıları açılmalı, beklenen bu...

b) Esed yönetimi bitmiştir, Batılı güçler, "Şii-Sünni çatışma potansiyeli"ne ulaşıldığında, Esed'i devireceklerdir ki; bu da İran'ın topyekün saldırısının başlangıcı olacaktır. Gözünü karartmış olan İran mollalarını, bu aşamadan sonra kimse durduramaz.

c) Suudi krallığı, Körfez ülkeleri, Ürdün; bir taraftan Suriye devrimin başarılı olmasından, diğer taraftan da İran'ın başarılı olmasından ve Şii yayılmasından korkarak, şaşkınlık içinde bocalamaktadırlar. Elbette korkunun ecele faydası yoktur. Türkiye ise ölçülü yaklaşımına rağmen, Batılı müttefiklerini harekete geçirememiş, destek verdiği Suriye halkını, İran-Esed'in acımasız saldırıları karşısında savunmasız bırakmıştır.

d) "Büyük Plan", Türkiye öncülüğünde "Sünniler"in, İran'ın liderliğinde de "Şiiler"in toparlanarak, bir "kıyamet savaşı"nı öngörmektedir.

e) Sonuç ne olacaktır? Böylece Batılı güçler hiçbir kayıp vermeden, İran ve radikalizm meselesini çözmüş olacaklardır. Ancak kim bu plana alet olursa bedeli ağır olacak, bu yangının kazananı olmayacaktır.

f) Mesele bu kadar da basit değildir, bu öyle bir fitne, öyle bir savaştır ki, bundan sahte mehdiler ve sahte Mesih(Deccal) çıkacak, "Küresel Güçler" başta olmak üzere kazananı olmayacak, ancak İblis ve avanesi mutlu olacaklardır.

g) Maalesef dünya bu yönde ilerliyor, Yaklaşan Saat'in habercisi Peygamber'imiz(s.a.v.) de bu "kıyamet savaşı"nı bize bildiriyor, ders alacakları uyarıyor, ders alacaklar var mıdır? İşte çok sayıda bu savaşı ifşa eden hadislerden birkaçı:

Enes'ten, Peygamber(s.a.v.):
"Pek yakında Yüce Allah, ellerinizi Acemlerle doldurabilir. Sonra onları kaçmak nedir bilmeyen aslanlara dönüştürebilir. Daha sonra ise bunlar sizi ve savaşçılarınızı öldürüp mallarınızı yerler." buyurmuştur.
Mecma'uz-Zevaid ve Menbau'l- Fevaid, C:12, Hno: 12376.

Muhammed bin Ebi Rüzeyn'den, Resulullah(s.a.v.) şöyle buyurdu:
"Kıyametin yaklaşmasının alametlerinden birisi de, Arab'ın kırılmasıdır."
Tirmizi, C:3, Hno: 3929.

Ebu Hureyre'den; birgün Sa'd, Resulullah'ın yanına çıktı.
Resulullah(s.a.v.) onu görünce; "Sa'd'ın yüzünden önemli bir haber okunuyor" dedi.
Sa'd gelince: "Kisra öldürüldü" diye haber verdi.
Sonra Allah'ın Resulü: "Allah Kisra'ya lanet etsin. Kuşkusuz insanlardan ilk helak olacaklar Araplardır. Onları İranlılar takip edecektir." buyurdu.
Mecma'uz-Zevaid ve Menbau'l- Fevaid, C:13, Hno: 12421

08/04/2013
Yukarı  
 
Gönderen:
birgaripkul

Yer:
Diger

Tarih:
05 Ekim 2015, Pazartesi
19:41

Alıntı Yap: birgaripkul

Selamlar,
Son günlerdeki gelişmeler, sizce de yaklaşan 3. dünya savaşı (armageddon)'un habercisi mi sizce de? YS ekibi ve okuyucuları olarak bu konu hakkında neler söyleyebilirsiniz? Şimdiden teşekkürler...
Yukarı  
 
Gönderen:
Kaan

Yer:
Diger

Tarih:
03 Ekim 2015, Cumartesi
15:21

Alıntı Yap: Kaan

Sayın Yazar,

Öncelikle uzun zamandan beri sitenizi takip ettiğimi belirtmek isterim. Ve yine belirtmek isterim ki tüm içeriği baştan sona defalarca okudum. Elinize,emeğinize sağlık.
Müsaadenizle bir kaç merak ettiğim konu var cevaplamaya vaktiniz olursa memnun olurum.
"YAKLAŞANSAAT"TE BEKLENEN "MEHDİ" DEĞİL "İSA"DIR
başlıklı çalışmanızda Sonuç Kısmının 2.Maddesinde :
*** İsa, "Deccal fitnesi"nin sonuna doğru gelecek, "Deccal'e karşı savaşan Müslümanlar"a lider olacak; Deccal ve saflarında yer alanların helakına vesile olacaktır.***
cümlesi ilgimi çekti.
Burada :
-Deccal
-Deccal fitnesinin sonları
-Deccal'e karşı savaşan Müslümanlar
-Bu Müslümanlara 'Lider'lik
-Deccal ve safındakilerin helakı
konularından bahsetmişsiniz. Kelime olarak kısa olsa da bu bahsi geçenlerin bir izahı olmalı.
Merak ettiklerim :
Halihazırda Deccal insan olarak yaşıyor mu,yaşıyorsa bu kimdir ?
Deccal'in fitnesinin neresindeyiz ? Sonlarında mı ?
Deccal'e karşı savaşan Müslümanlar derken Deccaliyet Sistemine karşı bireysel savaş vardır ancak topluca bir savaşı göremiyorum.
İsa Efendimiz Deccal'e karşı savaşan Müslümanlara 'Lider'lik edecekse bu liderliği nasıl olacak ? Dinî,Siyasî ?
Liderlikten kasıt nasıl biri olarak karşımıza çıkacak ?
Liderlik şu zamanda belli başlı şartlar altında mümkün. Benim aklıma en fazla yatanı Siyasî Liderlik olarak geliyor.
Siyasî Lider olacaksa Müslüman bir ülkede söz sahibi bir mevkîde seçilmiş ya da atanmış olarak bulunması gerekmez mi ?
Ve yine Siyasî bir Lider olacaksa bir parti kurması yahut bir partinin içinde olması belki yönlendirmesi şeklinde olabilir mi ?
Teşekkür ederim vakit ayırıp okuduğunuz için.
Kaan.

Yukarı Mail: kyeroglu@gmail.com 
 
Gönderen:
Abdullah

Yer:
Istanbul

Tarih:
25 Eylül 2015, Cuma
22:12

Alıntı Yap: Abdullah

   Kardeşlerim yazılarınızda görüyorum ki Allah ı seviyor ve korkuyorsunuz, sizle aynı ipe sarılarak O'nun rızasını diliyorum. Bize evlatlarımızı bağışlayan Sonsuz Yüce Rabb'imize şükürler olsun. Kurban bayramımız nerde olursak olalım mübarek olsun .
Yukarı  
 
Gönderen:
hakan sengel

Yer:
Izmir

Tarih:
30 Temmuz 2015, Perşembe
22:08

Alıntı Yap: hakan sengel

Kur´an´ı,bilimsel bilgiler ışığında anlaşılır kılma çabanızı takdirle ve sevgiyle karşılıyorum.Acaba,KIYAMET ALAMETLERİ bağlamında,Dabbe olarak,uygun bir zamanda,''dabbet-ül arz'' kavramını da açımlamanızı,irdelemenizi,yani,repertuarınıza,dabbet-ül arz´a ilişkin bir yazı eklemenizi, rica edebilir miyim?Sevgi ve saygı....Dabbe.
Yukarı Mail: hakansengelmurat@hotmail.com 
 
Gönderen:
Kemal

Yer:
Diger

Tarih:
25 Temmuz 2015, Cumartesi
17:39

Alıntı Yap: Kemal

"İslam dünyası"ndan kasıt genel anlamda olup, özel anlamda "İslam Coğrafyası"dır. Bu ayrıntıya dikkat çektiğiniz için teşekkür ederim. Saygılarımla.
Yukarı  
 
Gönderen:
Kemal

Yer:
Adana

Tarih:
23 Temmuz 2015, Perşembe
14:17

Alıntı Yap: Kemal

SON GELİŞMELER
Küresel sermayenin Orta Asya ve Ortadoğu'daki son planlarının taşeronları aracılığı ile sahneye konulduğu bir sürece girildi. "Tavşan kaç tazı tut" taktiği ile yönlendirdikleri birbirine zıt gibi görünen terör örgütlerini (pkk ve deaş) devreye sokarak Akdeniz koridorunu açmaya çalışıyorlar. Türkiye'yi ise bu iki terör örgütünün çekişme sahası haline getirme sürecine soktular. Bu küresel operasyon, pkk terör örgütünü meşrulaştırma operasyonudur. YS'nin "http://www.yaklasansaat.com/yorum-analiz/14_03_2015_orta_asya_operasyonu_turkiye_cia.asp" yazısını tekrar tekrar okumakta fayda var. Tarihte Hz. Ali döneminde başlayan bu tip olaylar, tarihin değişik dönemlerinde ve günümüzde sadece zaman farkı ile sahneleniyor. Hz. Ali'nin bir yandan Harici zihniyetle, bir yandan da Emevi zihniyetle hem askeri, hem de siyasi ve itikadi anlamda yaptığı amansız mücadele günümüze ışık tutacak niteliktedir. Ancak Hz. Ali'nin Emevilere karşı kaybetmesinin temel sebebi taraftarı olduğunu iddia eden grupların (Şia) tutarsızlığı olmuştur. Harici anlayış ise, tarih boyunca her zaman dış güçler tarafından kullanılmaya müsait bir yapı içerisinde olmuştur. Bugün de olduğu gibi hep bir çıban başı olmuştur, İslam dünyası için. Ancak İslam dünyasının(YS: dünyası mı? coğrafyası mı?) da kendine şu soruyu sorması gerekir: "Bizim hatamız nedir, nerede hata yaptık, bu durumdan nasıl kurtuluruz?" Şu haliyle cemaatlerin, tarikatların, efendilerin ve işkembeden fetva veren "din baronlarının" Kuran ve Sünnetten uzak yönlendirmeleri ile şirk batağından kurtulunamaz. Çünkü din (İslam Dini), kişiler üzerine bina edilemez. Teslimiyet sadece Allah'a olur.
Yukarı Mail: kemalbey939@hotmail.com 
 
Gönderen:
Abdullah

Yer:
Diger

Tarih:
17 Temmuz 2015, Cuma
15:16

Alıntı Yap: Abdullah

    Allahın selamı ,bereketi,müjdesi üzerimize olsun.Nerde olursak olalım bizi korusun.Kardeşlerim bayramımız mübarek olsun.Esselamünaleyküm.
Yukarı Mail: İstanbul 
 
Gönderen:
serhat

Yer:
Diger

Tarih:
03 Haziran 2015, Çarşamba
12:27

Alıntı Yap: serhat

İhsan Bey,
Bilgilendirme için teşekkürler.
Aslında bir maillist yapılsa çok güzel olur,her yazı eklendiğinde mil bildirimi gelse bize.
Bu talebin konuşulup/konuşulmadığını anlamak için forumda 56 sayfayı okuyamadım,kusura bakmayın.
Yukarı  
 
Gönderen:
takipçi

Yer:
Istanbul

Tarih:
31 Mayıs 2015, Pazar
20:37

Alıntı Yap: takipçi

"GAMA, BETA ALFA, X IŞINLARI VE İYONLAŞTIRICI RADYASYONUN ZARARLARI" başlıklı yeni bir yazı yayınlanmış, takipçilere duyurulur.

http://www.yaklasansaat.com/evren/yildiz_ve_yasami/gama_isini4.asp
Yukarı  
 
Gönderen:
Ýağız

Yer:
Diger

Tarih:
29 Mayıs 2015, Cuma
19:52

Alıntı Yap: Ýağız

Calismalarinizi ve sitenizi yakından takip ediyorum ve beğeni yorum. Allah hepinizden razi olsun. Sitenizin tasarımı çok güzel. Sade ve kolay. Ancak mobil tarayıcılarda kullanmak zor. Sitenin mobil sürümünü çıkartırsınız sitenin hem kullanımı kolaylaşacak hem de popülaritesi artacaktır. Artik insanlar bilgisiyardan çok telefonla internete giriyorlar. Kolay Gelsin!
Yukarı  
 
Gönderen:
İhsan

Yer:
Istanbul

Tarih:
28 Mayıs 2015, Perşembe
22:10

Alıntı Yap: İhsan

Serhat Bey'in bahsettiği konu sitede defalarca dile getirildi ve defalarca da cevap verildi. YS' de bu konuda gereken iyileştirmeleri yaptı. Özellikle de site haritasinda. Serhat Bey ve bu soruyu tekrar soracaklara site haritasını ve forumdaki mesajları iyi okumalarını ve siteyi gerçekten hassasiyetle takip etmelerini tavsiye ediyorum. Malumunuz bu zamanda boyle site bulmak gerçekten zor.
Yukarı  
 
Gönderen:
serhat

Yer:
Diger

Tarih:
27 Mayıs 2015, Çarşamba
16:22

Alıntı Yap: serhat

Merhaba,
Siteniz çok güzel,çok faydalandım,
Ancak güncellemeleri görebilmek iiçin tek tek sayfalara bakmak gerekiyor,hangi güncellemenin yapıldıgını ana sayfaya yazmanız mümkün mü?
Yukarı Mail: serhat69@yahoo.com 
 
Gönderen:
Gazi YILMAZ

Yer:
Diger

Tarih:
16 Mayıs 2015, Cumartesi
09:10

Alıntı Yap: Gazi YILMAZ

ALLAH (C.C.) sizden yarattıkları adedince razı olsun İNŞAALLAH. Bu internet sitesi ile karşılaştığım için yarattıkları adedince Şükürler olsun yüce kudret sahibi RABB'bimize.
Yukarı Mail: hihehahuho@hotmail.com 
 
Gönderen:
Mert

Yer:
Gümüshane

Tarih:
11 Mayıs 2015, Pazartesi
17:14

Alıntı Yap: Mert

Selamün Aleyküm. Sizden bir ricam olacak, Semud kavmi,Ad kavmi, Hz İbrahim'in kavmi, Hz. Nuh'un kavmi bulunduğu şehirin Koordinatlarını verirmisiniz.O bölgedeki fotoğraflara bakmak istiyorum İnşaALLAH.
Yukarı Mail: son_sabah61@hotmail.com 
 
Gönderen:
erdemli

Yer:
Diger

Tarih:
07 Mayıs 2015, Perşembe
09:59

Alıntı Yap: erdemli

Selamun aleyküm...

Siteyi hazırlayanlara saygılarımı sunarım...Rabbimize şükürler olsun ki kitabımızda şeytani planı anlamamıza yarayacak ipuçları bulundurmuş...Yalnız bizim cahilliğimizden kaynaklanan bir durum dolasıyla dünyanın bu yaldızlı ailelerin ayrışması ve çatışmasını tam sindirebilmiş değiliz.Ekleyeceğiz yeni yazılarınızla ve vereceğiniz örneklerle ve konuya dair Kuran ayetleriyle konuyu daha iyi kavramaya çalışcağız.

Saygılarımla...Allah utandırmasın(amin)....
Yukarı  
 

 

Toplam Kayıt Sayısı: 1201 Toplam Sayfa Sayısı: 61
[««] [«] 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. . . . 59. 60. 61. [»] [»»]  

 

Untitled Document
ys@yaklasansaat.com
anasayfa|evren|gezegenler|dünyamiz|dinler|eski kavimler|cin-seytanlar|haberler|yorum-analiz|seslendirmeler|videolar|site haritasi|iletisim|forum|ys kitaplari
Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yaklasan Saat'in resmi twitter adresi asagidadir. Bu hesabin disindaki diger hesaplarla Yaklasan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat