Untitled Document
 
www.yaklasansaat.com 


 

KAYITLAR  |  DEFTERE YAZ
Gönderen:
Bir kole

Yer:
Diger

Tarih:
15 Haziran 2018, Cuma
10:15

Alıntı Yap: Bir kole

Kolesi oldugumuz maddi ve dusunce nesnellestirdigimiz herseyi ramazanda terkettik. Sadece ve sadece Allah a kole olduk. Ramazan bir irade savasi degildi. İnsanin iradesini zayif kilan zaten Allahti. -neden senin irade savasi vermeni istesinki!? Dusunuldugunde Allah bir irade savasi istmiyordu; Razaman bir teslimiyetti. İdrak etmis insanlarin kurtulusuydu. Bunun iradeyle degil, kolelikle alakasi vardi. Kolesi oldugumuz; ilahlastirdigimiz nesne ve dusunceden azad olub Yuce ilaha, Rabbe, yaraticiya, melike,efendiye, rahman olan ALLAH a sevgiyle baglanmak ve sadece ona kole olmakti Ramazan. Ne mutlu ki bunu idrak edenlere ve bunun bayramini kutlayanlara.. Ramazan bayraminiz mubarek olsun..
Yukarı  
 
Gönderen:
Mehmet

Yer:
Diger

Tarih:
01 Haziran 2018, Cuma
03:36

Alıntı Yap: Mehmet

Iklimlerin garip değisiklikleri çok korkutucu. Geçen yil subatta kesilen yagmur suan hala surmekte. Dunya son demlerini yasiyor zannimca. Bunun icin derin bilgilere de gerek yok sanirim. Yaklasan Saat gercekten yaklasti. Buna ben de kanaat getirdim!.. :(((( bu bir uyari. Gercek apacik ortada. Insanin dunyaya olan koleligi onu kor etmis.. Allah'in mesaji; insanlara, insanligi soylemek. Gercekten insan, Allah'tan baska hicbir seye kole olmamak icin yaratildi, gonderildi dunyaya. Bu mesaji anlamayanlar cok. Ne kadar yazik.
Bu yagmurun bir şeyi canlandiracaginin kanaatindeyim...
Allah ne guzel uyaricidir. Ona kole olarak olmek ne guzeldir...
Yukarı  
 
Gönderen:
YS

Yer:
Diger

Tarih:
25 Mayıs 2018, Cuma
00:51

Alıntı Yap:  YS

Yaklaşan Saat kitap serisinden 2 yeni kitabımız yayınlanmıştır. Kitapçılardan isteyebilir veya internet kitap satış sitelerinden temin edebilirsiniz.

1- SON DİN "KUR'AN İSLAMI" BUHARLAŞTI MI?
"İBLİS'İN İSLAM'A TUZAĞI TASAVVUF FELSEFESİ"
RADİKALİZM İSLAM DEĞİL "HASTALIK"TIR

http://yaklasansaat.com/ys-kitaplari/ys-kitap-serisi7-tasavvuf-felsefesi.asp

2- "YAKLAŞAN SAAT'TE BEKLENEN MEHDİ DEĞİL İSA'DIR"
"İRAN DİNİNİ TARİHSEL KÖKENLERİ" VE "MEHDİYET FELSEFESİ"

http://yaklasansaat.com/ys-kitaplari/ys-kitap-serisi8-mehdiyet-felsefesi.asp
Yukarı  
 
Gönderen:
YS

Yer:
Diger

Tarih:
22 Mayıs 2018, Salı
17:34

Alıntı Yap:  YS

YAKLAŞAN SAAT, AYASOFYA KİTAP VE KÜLTÜR FUARINDA

Stand No: 225
Yukarı  
 
Gönderen:
Ahmet

Yer:
Diger

Tarih:
16 Mayıs 2018, Çarşamba
18:13

Alıntı Yap: Ahmet

Mehmet'in dikkatine

Yaklaşan Saat Yaklaştı!

http://www.yaklasansaat.com/haberdosya/2018_haberleri/16_05_18_yaklasansaat_yaklasti.asp
Yukarı  
 
Gönderen:
Mehmet

Yer:
Diger

Tarih:
16 Mayıs 2018, Çarşamba
01:02

Alıntı Yap: Mehmet

Qaqa sanada selam. Men Azerbaycan da tibb universitetinde oxuyuram. Bu sahifeyi oxumussansa seni tanımak isteyirem. Nmehmetkardas@outlook.com
Yukarı  
 
Gönderen:
Tural

Yer:
Diger

Tarih:
15 Mayıs 2018, Salı
22:08

Alıntı Yap: Tural

Size Azerbaycandan yaziram.
Salam olsun sizlere .
Bu sayti hazirladiginiza gore cox minnetdaram sizlere.
Kitaplarinizi elde etdim ve cox raziyam.
Allah da sizlerden razi olsun.
Bele davam edin. UGURLAR!

Yukarı Mail: k-h-a-n@mail.ru 
 
Gönderen:
Mehmet

Yer:
Diger

Tarih:
15 Mayıs 2018, Salı
11:56

Alıntı Yap: Mehmet

Selamlar... kudüs için sizin görüşünüzü almak istiyorum. Tutum ne olmalıdır? Allah ın indinde mahçub çıkmamak için bununla ilgili ne düşünebiliriz. Yada kudus için bir yazı paylaşıcakmısınız? Bundan eminimki şeytani bi oyun dönüyordur.
Yukarı  
 
Gönderen:
Bir köle

Yer:
Diger

Tarih:
10 Mayıs 2018, Perşembe
17:12

Alıntı Yap: Bir köle

Teşekkürler. Bu bilginin benim icin çok yararli oldugunu bilmenizi isterim. Madde ile olusan evren modelinde su an yasantimizi surdurmekteyiz. Peki antimadde ile yaratilan evren modeliyle ilgili bikac sey soyleseniz, sizden cok mu sey isteyecem. Tekrar sagolun.
Yukarı  
 
Gönderen:
Günhan

Yer:
Diger

Tarih:
18 Nisan 2018, Çarşamba
17:18

Alıntı Yap: Günhan

Selamlar,

Sonsuz Yüce Allah tektir ve her şeyi çiftler-eşler halinde yaratmıştır. Bu durum Kur'an'da birçok ayette bildirilmektedir. Söz konusu ayetlerin tamamına "Kur'an'da Yaratılış" sayfasından ulaşılabilir. Burada bir tanesini hatırlayalım:

Arz'ın bitirdiklerinden, onların kendilerinden ve bilmedikleri her şeyden, 'çiftler'(eşler) yaratan (Allah), ne yücedir!
[YASİN(36)/36]
     
Antimadde, maddenin eşidir, 20. yüzyılda keşfedildiğinde çevremizde gördüğümüz her şeyi oluşturan maddenin bir de eşinin var olması gerektiği anlaşılmıştır. Böylece Allah'ın yaratmasındaki çift olma durumu olabildiğince geniş kapsamlı olarak ortaya çıkmış ve insanlığın anlayışına sunulmuştur.

Antimadde ile ilgili kapsamlı bir yazı, inşallah yakında yaklasansaat.com'da yayınlanacaktır. Ancak konuya giriş olması için sanırım burada da kısa bir özet verilebilir.
   
Antiparçacıklar maddeyi oluşturan parçacıkların ayna görüntüsü olarak tarif edilebilir. Aradaki zıtlık yüklerin ters olmasıdır. Örneğin elektron bir madde parçacığıdır ve elektrik yükü (-1)'dir, elektronun antiparçacık eşi pozitron olarak adlandırılır ve elektrik yükü (+1)'dir. Yük haricindeki özellikler, örneğin kütle, eşler arasında aynıdır. Bütün parçacıkların bu şekilde eşleri vardır.

Antimadde, antiparçacıklardan oluşmuş maddedir. Maddenin içinde atomlar varsa antimaddenin içinde de anti-atomlar vardır. Örneğin; su molekülü H2O, 2 hidrojen 1 oksijen atomundan oluşur; antimadde su molekülü ise 2 anti-hidrojen 1 anti-oksijen atomundan oluşur. Anti-atomlar da anti-protonlar, anti-nötronlar ve anti-elektron ya da bilinen adıyla pozitron anti-parçacıklarından meydana gelmiştir.

Antimadde bilim dünyasının en çok kafasını karıştıran konulardan biri. Çünkü büyük patlama sırasında enerji kütleye dönüşürken madde ve antimaddenin eşit miktarlarda üretildiği biliniyor. Ancak Dünya, Güneş ve hatta galaksiler dahil gördüğümüz her şey neredeyse tamamen maddeden oluşmuş durumda. Bu yüzden büyük patlamada yaratılmış olan antimaddenin nereye kaybolduğu sorusu, cevap verilmesi gereken önemli bir soru. Ve bilimin bu konuda ulaşabildiği bir cevap bulunmuyor.

Etrafımızda madde kadar çok antimadde bulunmasa da, doğal ve yapay olarak az miktarlarda antimadde üretilmektedir. Güneş'teki reaksiyonlar sırasında ve atmosferde yıldırımlar olurken antimadde oluştuğu bilinmektedir. Yapay antimadde tıpta ve bilimsel deneylerde kullanılmaktadır.

Yukarı  
 
Gönderen:
BİR KÖLE

Yer:
Diger

Tarih:
01 Nisan 2018, Pazar
21:55

Alıntı Yap: BİR KÖLE

SELAMLAR
madde ve antimadde farkı? antimadde suan kullanılıyormu? antimadde elde edilmiyormu? madde ile yapılmayan ne kaldıkı antimaddeyle bişeyler yapılacak? vs antimaddeyle iligili birkaç bilgi yazanızdan başka, anlıyacağımız dilde olursa paylaşırsanız çok sevinirim.. iyi çalışmalar
Yukarı  
 
Gönderen:
Mehmet

Yer:
Diger

Tarih:
30 Mart 2018, Cuma
17:00

Alıntı Yap: Mehmet

2 ayet, 2 hadisle evrenin yaricapini cikardiniz. Fakat buna milyardolarlar harcayanlar sadece seyirci kaliyor. -tabi rezilliklerinden dolayi okuyabilirlerse. Dunyanin ekonomisi bunlarin uzerinde donuyorken, İnsanoglunun yani bu bilim adamlarinin bu bilgilere ulasmasinin gercekyolunun, gercek vahye muhtac oldugunu anlamak ve inanmak oldugunu, lise ogrencisi seviyesinde bi cocugun bunu dusunmesi ne garip. Bu seviyedeki insanoglunun utanmadan "Sonsuz evren, evrenler" her agizlarinda her gevelediklerinde Allahtan sabir diliyorum. Ekonomide kriz yaratacak paralarin, boylesine pozitiflikle arastirmalarla ugrassalardi eminim suan cok cok daha ilerde olabilirdik. Ne yazik(!) ki, bu pozitifligi , bu bilgiyi yakalamanin bilim adami olmakla alaksi yokmus, cok sukur. Sonsuz olan tek ilah, Allahtir ve bu onun sifatidir. Ben bunu, ne yarattigi maddeye, ne de yarattigi insanin fikirlerine vermeyecegim. Herseyi sonlu ve hesaplanabilir yaratan Sonsuz Allahima sukurler olsun.
Yukarı  
 
Gönderen:
İsmail

Yer:
Diger

Tarih:
23 Mart 2018, Cuma
20:12

Alıntı Yap: İsmail

Mehmet bey;
Peygamberimiz(sav) elbette ki Musa(as) veya İsa(as) gibi apaçık mucizelerle gelmemiştir. Ancak O'nun da çok sayıda mucizeleri
vardır. Bunlar Sahih Hadis kaynaklarında yer almaktadır. Nitekim Site’nin “Ay” yazısında işaret edilen Ay’ın ikiye bölünmesi hadisesi; Hem Kur’an’da hem de Sahih Hadis kaynaklarında mevcuttur.
Ayrıca kuru mantıkla Peygamberimiz mucize gösteremez veya göstermemiştir demek külliyen yanlıştır. “Ay” yazısındaki ilgili bölüm ve ilgili hadisler aşağıdadır:

"DERİN VE UZUN KANAL: "HADLEY RİLLE"
Ay yüzeyinde uzun dar vadilere Rille denmektedir. Apollo 15 misyonu, bunlardan biri olan 125 km uzunluğunda, 400 mderinliğinde ve en geniş noktada 1500 m genişliğe sahip Hadley Rille'yi ziyaret etmeden önce bir tartışma sözkonusu idi. Bazı bilim adamları, bunların nehir yatağı olduğunu ve belirli bir zamanda buradan suların aktığını, diğer bir grup ise bunların, lav akışından oluşmuş kanallar olduğunu iddia etmekteydi. Bugün için bu kanalların, magmatik olduğu sanılmaktadır.
“Bazı İslam bilginleri, Ay’daki, bu uzun(125 km) ve oldukça da derin(400 m) olan Hadley Rille kanalını, Peygamberimiz Muhammed (s.a.v.)'in, Ay'ı bir mucize olarak ikiye ayırmasının bir işareti olarak görmektedirler. Bilindiği gibi Kur'an'da da; Ay'ın "kıyamet alameti" olmak üzere yarıldığı ifade edilmektedir:
"Saat(Kıyamet) yaklaştı ve Ay yarıldı."
[KAMER(54)/1]"

İşte ilgili Hadisler:
Enes bin Malik’ten: Mekke ahalisi Resulullah’tan kendilerine bir ayet(bir mucize) göstermesini istediler. O da onlara Ay’ı iki bölük gösterdi, hatta Mekkeliler Hira Dağı’nı o iki bölük arasında gördüler.
Buhari, C.8, Bab: 35, Hno: 88, s. 3619
Abdullah ibn Mesud şöyle demiştir: Biz Mina’da Peygamber(sav)in beraberinde iken Ay ikiye bölündü de Peygamber(sav): “Şahit olunuz!” buyuudu. Ve Ay’dan bir parça Hira Dağı tarafına gitti. Ebu’d Duha Müslim ibn Subayh da Mesruk’tan; o da Abdullah ibn Mesud’dan: Ay Mekke’de ikiye bölündü, diye söylemiştir.
Buhari, C.8, Bab: 35, Hno: 89, s. 3620
Abdullah ibn Abbas’tan: Resulullah(sav) zamanında Ay ikiye ayrıldı diye tahdis etmiştir.
Buhari, C.8, Bab: 35, Hno: 890 s. 3620

Yukarı  
 
Gönderen:
mehmet

Yer:
Diger

Tarih:
23 Mart 2018, Cuma
00:41

Alıntı Yap: mehmet


Ay'daki Kanal: Peygamber (s.a.v.)'in "Ay Mucizesi"nin İşareti! yazınız da ayın yarıldığı doğrudur. Ayetin böyle bir şeyi tasdik ettiği açıktır. Ama bunun peygamberin mucizesi dediğimizde çelişkiler çıkmaz mı? Peygamberin böyle mucizesi oldumu ki? ya da gerek mi vardı? kuranın mucizesi tek yeterli değil mi? böyle bir mantık kuran açıklamış çunku. Ne mucize gelse inanmazlar; ayetlerde açıklanan "biz atalarına apaçık mucizelerde verdik ama onlar inanmadı"
lütfen geniş açıklama bekliyorum.. iyi günler
Yukarı  
 
Gönderen:
YS

Yer:
Diger

Tarih:
19 Mart 2018, Pazartesi
00:48

Alıntı Yap:  YS

Okuyucuların dikkatine;
"İŞTE MUCİZE: "ARAP YARIMADASI YENİDEN OTLAK VE NEHİRLERE KAVUŞACAK"" ve "DÜNYA'NIN GEÇİRDİĞİ "BUZUL ÇAĞLARI"" yazılarımız yayınlanmıştır.
Yukarı  
 
Gönderen:
Alperen Koçoğlu

Yer:
Istanbul

Tarih:
09 Mart 2018, Cuma
02:49

Alıntı Yap: Alperen Koçoğlu

Yeni yayınlanan ve merakla beklediğim “ KUR’AN’I ANLAMAK İÇİN ARAPÇA “ kitabınızı aldım.
Kitabın yayınlanma amacını okumam ; ‘Son Nebi’ Muhammed (s.a.v)’ den sonra, Sonsuz Merhamet sahibi Allah’ın, tüm insanlara elçilik görevi yapması için bıraktığı - sorumlu olduğum ve hesaba çekileceğim Kur’an’a verdiğim önemi sorgulamama vesile oldu. Gerçeği arayan herkesin, Allah’ın vahyi Kur’an’ı aracı olmadan okuyup-anlamaları için çok faydalı bir kitap olmuş emeği geçenlerden Allah razı olsun…
   “O kimseler ki, onlara Kitab’ı verdik, onu hak bir okuma ile okuyorlar. İşte onlar ona iman edenlerdir, her kim de onu (Kitab’ı) örterse böylece onlar hüsrana uğrayanlardır.” ( BAKARA / 121 )
Yukarı  
 
Gönderen:
Bir köle

Yer:
Diger

Tarih:
06 Mart 2018, Salı
15:10

Alıntı Yap: Bir köle

S.a
Bazı paylaşmadığınız okuyucu yorumlarını paylaşsanız iyi olur. Cünkü forumdan da çok şey öğrendim. Amacım sadece okuyucu yorumlarında bazı kavramlara karşı yorumunuz. Gerçekten ihtiyacım olduğunu düşünüyorum.. Allah kolaylık versin.
Yukarı  
 
Gönderen:
YS

Yer:
Diger

Tarih:
21 Şubat 2018, Çarşamba
00:03

Alıntı Yap: YS

Okuyucuların dikkatine! "Site Güncellendi" yazısını tıklayınca eklenen sayfaya gitmektedir.
Yukarı  
 
Gönderen:
sinan

Yer:
Istanbul

Tarih:
14 Şubat 2018, Çarşamba
17:28

Alıntı Yap: sinan

Sa,

"Site güncellendi 14/02" yanında -Haberler,-Belgeseller,şu yazı eklendi,bu seslendirme eklendi vs. gibi neresi güncellendi ise yazılsa ne güzel olur.Herseferinde tüm siteyi baştan gezmek zorunda kalıp,yeni ne eklenmiş diye bulmak gerçekten inanılmaz vakit kaybı ve bıkkınlık veriyor..

Çalışmalarınız için teşekkürler.
Yukarı Mail: sinan263@hotmail.com 
 
Gönderen:
ibrahim sarışın

Yer:
Istanbul

Tarih:
05 Şubat 2018, Pazartesi
19:11

Alıntı Yap: ibrahim sarışın

keşke dinler ve eski kavimlerle ilgili içerikler de kitap olarak basılsa
Yukarı Mail: sarisinibram@hotmail.de 
 

 

Toplam Kayıt Sayısı: 1245 Toplam Sayfa Sayısı: 63
[««] [«] 1. 2. 3. 4. 5. . . . 61. 62. 63. [»] [»»]  

 

Untitled Document
ys@yaklasansaat.com
anasayfa|evren|gezegenler|dünyamiz|dinler|eski kavimler|cin-seytanlar|haberler|yorum-analiz|seslendirmeler|videolar|site haritasi|iletisim|forum|ys kitaplari
Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yaklasan Saat'in resmi twitter adresi asagidadir. Bu hesabin disindaki diger hesaplarla Yaklasan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat