Untitled Document
 
www.yaklasansaat.com 


 

KAYITLAR  |  DEFTERE YAZ
Gönderen:
İsa

Yer:
Diger

Tarih:
20 Temmuz 2018, Cuma
00:47

Alıntı Yap: İsa

Bu yahudilerin klasik oyunu iyi polis kötü polis tekniği. Neturei Karta dan bahsediyorum.

Bu sayede nefreti bir nebze hafifletmeyi amaçlıyorlar.

Size verilen yüzeysel cevaptan da anlaşılıyor.
Yukarı  
 
Gönderen:
Bir kole

Yer:
Diger

Tarih:
20 Temmuz 2018, Cuma
00:15

Alıntı Yap: Bir kole

Allah'ın selamı üzerinize olsun. Görmeden dostum diyecegim insanlarsiniz, hocalarimizssiniz. dostlugun ve sevginin gercekligini, cenneteki muhabbeti mutlulugu yazilarinizi okuyunca bi nebze yasiyorum. Paylastiginiz yahudilerle ilgili yaziyi okudum, siz ne kadar uzulduyseniz, bende o kadar uzuldum emin olun..
Sitenizde yazilarinizi okuduktan sonra, benim icin hayat bambaska hale geldi diyebilirim size. Allah'a, bu ilmi bana verdigi icin sukranlarimi iletiyorum ve sizin icinde bagislanma diliyorum. (Bunun icinde sansli mi diyeyim kendime siz soyleyin?!)
Yaziniz da, "buyuk azap oncesi son sansiniz" demissiniz. Eminmisiniz... Şans derken ne şansi. Şansla mi bu isler oluyor. Yani simdi ben sitenizi okurken şansli miydim. Yapmayin kurban olayim!.. ya da cagri mesajinizi okurken onlar sansli mi oldu. Allah hepimize acisin.. ben gercekten bu cagriyi dogru bulmadim.
Not: video alt yazi gibi yapma imkaniniz varmi.
Yukarı  
 
Gönderen:
Bir kole

Yer:
Diger

Tarih:
03 Temmuz 2018, Salı
15:35

Alıntı Yap: Bir kole

Az once baktigim videodan sonra size duygularimi soylemek istiyorum.
Video da: Profesor kılıklı ve docent diye gecinen iki kisinin, tefsirci ve mealci, kendi fikirlerini ilahlastirarak; Allah'ın İbrahim peygambere "oglunu kurban etmesini emretmemis (olamaz!) ve Kur'an, peygamberlerin ruyalarinin sahih oldugunu soylemez ve ruyaya gore de ibrahim peygamberin oglunu kurban etmesi olmaz" diyorlardi. Ne kadar uzucu bi durum ki; prof bir adamin ibrahim peygamberin oglunu niye kurban edecegini biraz soyledi ama yine de, kendi fikirlerini ortaya koyarak konuyu aslindan saptirdilar. Allah'a teslimiyetini; hicbir seye kole degil, sadece Allah'a kole olmak istedigini; kendini, oglunu, esini her seyini feda ettigi, Allah'a sevgi bagliligini, teslimiyetin zirvesine kadar geldigi ibrahimi anliyamadilar. Ne yazik.. uzuldum..
Yukarı  
 
Gönderen:
Bir kole

Yer:
Diger

Tarih:
03 Temmuz 2018, Salı
01:57

Alıntı Yap: Bir kole

Rami bey, bence siz hicbirseye bakmamissiniz. Biseyler ogrenmek istiyorsaniz asagidaki gonderdigim linkde birkac sorunuzun cevabini alabilirsiniz. "Ruh ve madde" ile ilgili kuran destekli, yeterince acik ve herkesin anliyabilecegi baska bi yerde belki bulamayacaginiz bilgiler mevcut. Bu linkten baslayabilirsiniz.

http://www.yaklasansaat.com/evren/buyuk_patlama/buyuk_patlama.asp
Yukarı  
 
Gönderen:
Rami

Yer:
Diger

Tarih:
02 Temmuz 2018, Pazartesi
00:52

Alıntı Yap: Rami

nefs le ilgili birtane yazınız yok. Nefs nedir ruhdan ayrı bir şey midir? Mahiyeti nedir enerji midir vs.

madde alemi berzah alemi vs alemler hakkında bir yazınız var mı?
Yukarı  
 
Gönderen:
Bir kole

Yer:
Diger

Tarih:
24 Haziran 2018, Pazar
03:51

Alıntı Yap: Bir kole

Neden bu zaman icin topragin altinda olmak daha iyi?
Dediginize gore o dusunceyle gidersek, ne zaman iyiydiki?
(Bagislayin) Hayir siz yanlissiniz; iman edenler icin hic bir zaman kotu degil. acilari, kaoslari yasayabiliriz, fakat Hic bir aci, kaos Allah a teslim olmaktan alikoymayacak bizi...
-İblis, “Rabbim! Beni azdırmana karşılık, andolsun ki yeryüzünde kötülükleri onlara güzel göstereceğim, içlerinde ihlâsa erdirilmiş kolelerin hariç, onların hepsini azdıracağım” dedi. (Hicr 39-40)
Yukarı  
 
Gönderen:
Gūlden

Yer:
Diger

Tarih:
21 Haziran 2018, Perşembe
17:48

Alıntı Yap: Gūlden

Bu gün toprağın altında olmak üstūnde olmaktan çok daha iyi olduğu zamandayiz !
Ufacık, konuşmaları bile tam düzelmemiş çocuklara yapılan alçakliklar, emrimize verilmiş savunmasız hayvanlara yapılan alçaklıklar ...
Sadece bu boyutuyla bile bakarsak yaklasansaat in ardarda gelecek olaylarının bir soluk dibindeyiz.
(Allah bizi dünya sarhoşlugundan, her şerden korusun)
Dūnyamiz 1 in sunumundan alıntı:Bugün ahlaki çürümüşlük, şeytanlaşma, başkalarını sömūrme,kandırma-saptirma: cinnet, ruhsal-zihinsel sakatlıklar, bedeni-cinsel çilginliklar, kaos-katliam ve tüm boyutlardaki çūrümüşlük, grafiğin en derin çukurunu çizmekte...
Yukarı  
 
Gönderen:
adsız

Yer:
Diger

Tarih:
17 Haziran 2018, Pazar
17:31

Alıntı Yap: adsız

   Esselamünaleykum ,ramazan bayramımız mübarek olsun.Nerde olursak olalım Allah bizi korusun,selametle kalalım inşallah.
Yukarı  
 
Gönderen:
Bir kole

Yer:
Diger

Tarih:
15 Haziran 2018, Cuma
10:15

Alıntı Yap: Bir kole

Kolesi oldugumuz maddi ve dusunce nesnellestirdigimiz herseyi ramazanda terkettik. Sadece ve sadece Allah a kole olduk. Ramazan bir irade savasi degildi. İnsanin iradesini zayif kilan zaten Allahti. -neden senin irade savasi vermeni istesinki!? Dusunuldugunde Allah bir irade savasi istmiyordu; Razaman bir teslimiyetti. İdrak etmis insanlarin kurtulusuydu. Bunun iradeyle degil, kolelikle alakasi vardi. Kolesi oldugumuz; ilahlastirdigimiz nesne ve dusunceden azad olub Yuce ilaha, Rabbe, yaraticiya, melike,efendiye, rahman olan ALLAH a sevgiyle baglanmak ve sadece ona kole olmakti Ramazan. Ne mutlu ki bunu idrak edenlere ve bunun bayramini kutlayanlara.. Ramazan bayraminiz mubarek olsun..
Yukarı  
 
Gönderen:
Mehmet

Yer:
Diger

Tarih:
01 Haziran 2018, Cuma
03:36

Alıntı Yap: Mehmet

Iklimlerin garip değisiklikleri çok korkutucu. Geçen yil subatta kesilen yagmur suan hala surmekte. Dunya son demlerini yasiyor zannimca. Bunun icin derin bilgilere de gerek yok sanirim. Yaklasan Saat gercekten yaklasti. Buna ben de kanaat getirdim!.. :(((( bu bir uyari. Gercek apacik ortada. Insanin dunyaya olan koleligi onu kor etmis.. Allah'in mesaji; insanlara, insanligi soylemek. Gercekten insan, Allah'tan baska hicbir seye kole olmamak icin yaratildi, gonderildi dunyaya. Bu mesaji anlamayanlar cok. Ne kadar yazik.
Bu yagmurun bir şeyi canlandiracaginin kanaatindeyim...
Allah ne guzel uyaricidir. Ona kole olarak olmek ne guzeldir...
Yukarı  
 
Gönderen:
YS

Yer:
Diger

Tarih:
25 Mayıs 2018, Cuma
00:51

Alıntı Yap:  YS

Yaklaşan Saat kitap serisinden 2 yeni kitabımız yayınlanmıştır. Kitapçılardan isteyebilir veya internet kitap satış sitelerinden temin edebilirsiniz.

1- SON DİN "KUR'AN İSLAMI" BUHARLAŞTI MI?
"İBLİS'İN İSLAM'A TUZAĞI TASAVVUF FELSEFESİ"
RADİKALİZM İSLAM DEĞİL "HASTALIK"TIR

http://yaklasansaat.com/ys-kitaplari/ys-kitap-serisi7-tasavvuf-felsefesi.asp

2- "YAKLAŞAN SAAT'TE BEKLENEN MEHDİ DEĞİL İSA'DIR"
"İRAN DİNİNİ TARİHSEL KÖKENLERİ" VE "MEHDİYET FELSEFESİ"

http://yaklasansaat.com/ys-kitaplari/ys-kitap-serisi8-mehdiyet-felsefesi.asp
Yukarı  
 
Gönderen:
YS

Yer:
Diger

Tarih:
22 Mayıs 2018, Salı
17:34

Alıntı Yap:  YS

YAKLAŞAN SAAT, AYASOFYA KİTAP VE KÜLTÜR FUARINDA

Stand No: 225
Yukarı  
 
Gönderen:
Ahmet

Yer:
Diger

Tarih:
16 Mayıs 2018, Çarşamba
18:13

Alıntı Yap: Ahmet

Mehmet'in dikkatine

Yaklaşan Saat Yaklaştı!

http://www.yaklasansaat.com/haberdosya/2018_haberleri/16_05_18_yaklasansaat_yaklasti.asp
Yukarı  
 
Gönderen:
Mehmet

Yer:
Diger

Tarih:
16 Mayıs 2018, Çarşamba
01:02

Alıntı Yap: Mehmet

Qaqa sanada selam. Men Azerbaycan da tibb universitetinde oxuyuram. Bu sahifeyi oxumussansa seni tanımak isteyirem. Nmehmetkardas@outlook.com
Yukarı  
 
Gönderen:
Tural

Yer:
Diger

Tarih:
15 Mayıs 2018, Salı
22:08

Alıntı Yap: Tural

Size Azerbaycandan yaziram.
Salam olsun sizlere .
Bu sayti hazirladiginiza gore cox minnetdaram sizlere.
Kitaplarinizi elde etdim ve cox raziyam.
Allah da sizlerden razi olsun.
Bele davam edin. UGURLAR!

Yukarı Mail: k-h-a-n@mail.ru 
 
Gönderen:
Mehmet

Yer:
Diger

Tarih:
15 Mayıs 2018, Salı
11:56

Alıntı Yap: Mehmet

Selamlar... kudüs için sizin görüşünüzü almak istiyorum. Tutum ne olmalıdır? Allah ın indinde mahçub çıkmamak için bununla ilgili ne düşünebiliriz. Yada kudus için bir yazı paylaşıcakmısınız? Bundan eminimki şeytani bi oyun dönüyordur.
Yukarı  
 
Gönderen:
Bir köle

Yer:
Diger

Tarih:
10 Mayıs 2018, Perşembe
17:12

Alıntı Yap: Bir köle

Teşekkürler. Bu bilginin benim icin çok yararli oldugunu bilmenizi isterim. Madde ile olusan evren modelinde su an yasantimizi surdurmekteyiz. Peki antimadde ile yaratilan evren modeliyle ilgili bikac sey soyleseniz, sizden cok mu sey isteyecem. Tekrar sagolun.
Yukarı  
 
Gönderen:
Günhan

Yer:
Diger

Tarih:
18 Nisan 2018, Çarşamba
17:18

Alıntı Yap: Günhan

Selamlar,

Sonsuz Yüce Allah tektir ve her şeyi çiftler-eşler halinde yaratmıştır. Bu durum Kur'an'da birçok ayette bildirilmektedir. Söz konusu ayetlerin tamamına "Kur'an'da Yaratılış" sayfasından ulaşılabilir. Burada bir tanesini hatırlayalım:

Arz'ın bitirdiklerinden, onların kendilerinden ve bilmedikleri her şeyden, 'çiftler'(eşler) yaratan (Allah), ne yücedir!
[YASİN(36)/36]
     
Antimadde, maddenin eşidir, 20. yüzyılda keşfedildiğinde çevremizde gördüğümüz her şeyi oluşturan maddenin bir de eşinin var olması gerektiği anlaşılmıştır. Böylece Allah'ın yaratmasındaki çift olma durumu olabildiğince geniş kapsamlı olarak ortaya çıkmış ve insanlığın anlayışına sunulmuştur.

Antimadde ile ilgili kapsamlı bir yazı, inşallah yakında yaklasansaat.com'da yayınlanacaktır. Ancak konuya giriş olması için sanırım burada da kısa bir özet verilebilir.
   
Antiparçacıklar maddeyi oluşturan parçacıkların ayna görüntüsü olarak tarif edilebilir. Aradaki zıtlık yüklerin ters olmasıdır. Örneğin elektron bir madde parçacığıdır ve elektrik yükü (-1)'dir, elektronun antiparçacık eşi pozitron olarak adlandırılır ve elektrik yükü (+1)'dir. Yük haricindeki özellikler, örneğin kütle, eşler arasında aynıdır. Bütün parçacıkların bu şekilde eşleri vardır.

Antimadde, antiparçacıklardan oluşmuş maddedir. Maddenin içinde atomlar varsa antimaddenin içinde de anti-atomlar vardır. Örneğin; su molekülü H2O, 2 hidrojen 1 oksijen atomundan oluşur; antimadde su molekülü ise 2 anti-hidrojen 1 anti-oksijen atomundan oluşur. Anti-atomlar da anti-protonlar, anti-nötronlar ve anti-elektron ya da bilinen adıyla pozitron anti-parçacıklarından meydana gelmiştir.

Antimadde bilim dünyasının en çok kafasını karıştıran konulardan biri. Çünkü büyük patlama sırasında enerji kütleye dönüşürken madde ve antimaddenin eşit miktarlarda üretildiği biliniyor. Ancak Dünya, Güneş ve hatta galaksiler dahil gördüğümüz her şey neredeyse tamamen maddeden oluşmuş durumda. Bu yüzden büyük patlamada yaratılmış olan antimaddenin nereye kaybolduğu sorusu, cevap verilmesi gereken önemli bir soru. Ve bilimin bu konuda ulaşabildiği bir cevap bulunmuyor.

Etrafımızda madde kadar çok antimadde bulunmasa da, doğal ve yapay olarak az miktarlarda antimadde üretilmektedir. Güneş'teki reaksiyonlar sırasında ve atmosferde yıldırımlar olurken antimadde oluştuğu bilinmektedir. Yapay antimadde tıpta ve bilimsel deneylerde kullanılmaktadır.

Yukarı  
 
Gönderen:
BİR KÖLE

Yer:
Diger

Tarih:
01 Nisan 2018, Pazar
21:55

Alıntı Yap: BİR KÖLE

SELAMLAR
madde ve antimadde farkı? antimadde suan kullanılıyormu? antimadde elde edilmiyormu? madde ile yapılmayan ne kaldıkı antimaddeyle bişeyler yapılacak? vs antimaddeyle iligili birkaç bilgi yazanızdan başka, anlıyacağımız dilde olursa paylaşırsanız çok sevinirim.. iyi çalışmalar
Yukarı  
 
Gönderen:
Mehmet

Yer:
Diger

Tarih:
30 Mart 2018, Cuma
17:00

Alıntı Yap: Mehmet

2 ayet, 2 hadisle evrenin yaricapini cikardiniz. Fakat buna milyardolarlar harcayanlar sadece seyirci kaliyor. -tabi rezilliklerinden dolayi okuyabilirlerse. Dunyanin ekonomisi bunlarin uzerinde donuyorken, İnsanoglunun yani bu bilim adamlarinin bu bilgilere ulasmasinin gercekyolunun, gercek vahye muhtac oldugunu anlamak ve inanmak oldugunu, lise ogrencisi seviyesinde bi cocugun bunu dusunmesi ne garip. Bu seviyedeki insanoglunun utanmadan "Sonsuz evren, evrenler" her agizlarinda her gevelediklerinde Allahtan sabir diliyorum. Ekonomide kriz yaratacak paralarin, boylesine pozitiflikle arastirmalarla ugrassalardi eminim suan cok cok daha ilerde olabilirdik. Ne yazik(!) ki, bu pozitifligi , bu bilgiyi yakalamanin bilim adami olmakla alaksi yokmus, cok sukur. Sonsuz olan tek ilah, Allahtir ve bu onun sifatidir. Ben bunu, ne yarattigi maddeye, ne de yarattigi insanin fikirlerine vermeyecegim. Herseyi sonlu ve hesaplanabilir yaratan Sonsuz Allahima sukurler olsun.
Yukarı  
 

 

Toplam Kayıt Sayısı: 1253 Toplam Sayfa Sayısı: 63
[««] [«] 1. 2. 3. 4. 5. . . . 61. 62. 63. [»] [»»]  

 

Untitled Document
ys@yaklasansaat.com
anasayfa|evren|gezegenler|dünyamiz|dinler|eski kavimler|cin-seytanlar|haberler|yorum-analiz|seslendirmeler|videolar|site haritasi|iletisim|forum|ys kitaplari
Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yaklasan Saat'in resmi twitter adresi asagidadir. Bu hesabin disindaki diger hesaplarla Yaklasan Saat'in bir ilgisi yoktur: @yaklasansaat